Kako Premagati Backgammon

Kazalo:

Anonim

Stara orientalska igra backgammon je še danes zelo priljubljena. Na prvi pogled se zdi, da je backgammon zelo preprosta igra, ki ne zahteva posebne strategije. Dovolj je samo kockati in premikati žetone v skladu s prejetimi točkami, zmaga pa je popolnoma odvisna od naključne sreče. Pravzaprav temu absolutno ni tako in tudi z manjšim številom padlih točk lahko sijajno zmagate, če ravnate pametno.

Kako premagati backgammon

Navodila

Korak 1

Od samega začetka igre ne pozabite, da je bistvo igre odstraniti vse svoje žetone s plošče pred nasprotnikom. Če želite to narediti, vržete naključno število točk na kocke in premaknete svoje števce v skladu z njimi. Pred vsako novo potezo pa morate ugotoviti, ali bo to koristno za vaš položaj.

2. korak

Upoštevajte, da je treba strateško premoč osvojiti že v prvih zavojih igre. Da bi tukaj dosegli največji uspeh, se držite starega pravila: en čip gre naprej, drugi pa se vzame iz "glave", to je iz začetnega položaja, ko so vsi žetoni v isti prvi vrstici. Ta tehnika vam bo omogočila, da v igro hitro vnesete vse žetone in zavzamete najugodnejše položaje.

3. korak

Na začetku igre ne dovolite nasprotniku, da zaseda več kot tri sosednje položaje na vaši "glavi". V nasprotnem primeru mu bo ustvaril veliko prednost in vam veliko otežil umik lastnih žetonov z začetnega položaja. V skladu s tem, če število padlih točk in situacija v igri dopuščata, poskusite zavzeti podobne položaje na strani sovražnika.

4. korak

Ne poskušajte zasedati 6. mesta iz "glave", saj to ne daje nobenih taktičnih prednosti. Z njega se je nemogoče premakniti na tako pomembno tretjo četrtino deske (na nasprotnikovo stran) in izjemno neprijetno je napredovati s svojimi dama. Bolje je, da poskusite vstati bodisi malo prej (na 4-5 položajih prve četrtine deske), ali že sredi 2. četrtine, tako da lahko s tega položaja takoj stopite na nasprotnikovo polovico.

5. korak

Od samega začetka igre bodite še posebej pozorni na izpad jackpota (podvojene točke na igralnih kockah - 2x2, 4x4, 6x6 itd.). Jackpot vam omogoča, da po potrebi namesto dveh izvedete štiri poteze, kar je zelo pomembno. Zato najprej poskusite razporediti svoje žetone ob upoštevanju možnosti dvojnega. Uspešna uvrstitev in pravočasen zmagovalni jackpot lahko korenito spremenita celoten rezultat igre.

6. korak

Če opazite, da se nasprotnik bliža vaši 1. in 2. četrtini, poskusite ustvariti ovire za njegove žetone tako, da zaporedoma zasedate 3 do 5 položajev zapored. Šest točk se ne pojavlja prav pogosto in trdna črta 5 kockic lahko znatno upočasni nasprotnikov napredek.

7. korak

Ko ste se že približali "domu" (zadnji četrtini deske, od koder lahko začnete spuščati dame), ga poskusite močno zasesti od sredine in zavzeti najugodnejše položaje, v katere lahko zlahka premaknete dame. Med premikanjem poskušajte braniti vse svoje dama, tako da nobena od njih ne bo blokirana od nasprotnikovih kosov. V nasprotnem primeru se lahko zaradi neuspešnega položaja enega checkerja dolgo zataknete na mestu in izgubite celotno igro.